Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Home staging - viete, čo tento pojem znamená?

Pridané: 17.5.2023

Pri predaji staršieho bytu či holodomu záujemcov veľakrát odradí prvý dojem. Nehnuteľnosť nevyzerá totiž veľmi lákavo na fotkách, pri čom má nehnuteľnosť obrovský potenciál. A pritom stačí home staging. Dokonca nehnuteľnosť vďaka tomu naberie aj na hodnote.

Čo znamená home staging?

Home staging je profesionálna príprava nehnuteľnosti na predaj či prezentáciu. Maklér naaranžuje byt či dom podľa najnovších trendov, vďaka čomu poukáže na jeho pozitívne vlastnosti. Určite ste už aj vy postrehli, ako dokážu kvety či vankúše oživiť vaše bývanie. 
Pri predaji či prenájme starších domov, totiž množstvo klientov odstraší starší nábytok, vyblednuté farby na stene, či dekorácie ,,po babke”. Vďaka home stagingu sa tieto nedostatky opravia alebo vymenia. 

Čo je úlohou home stagingu?

Jeho hlavnou úlohou je poukázať na prednosti a pozitíva nehnuteľnosti. V našej realitnej kancelárii sa vždy snažíme naplno využiť potenciál každého bývania. Chceme klientom ukázať, ako môže vyzerať byt, na ktorý sa prišli pozrieť. Stačia pritom malé zmeny pre oživenie. 
Kupujúcich nezaujímajú súkromné veci predošlých majiteľov, ako sú napr. plné skrine oblečenia, popolník na balkóne, kopy hračiek na koberci… Úlohou makléra je zariadiť byt tak, aby zaujal čo možno najširšiu verejnosť, a aby sa predal v čo najkratšom čase, za čo najvyššiu sumu.

Ako prebieha home staging?

Každý homestaging pozostáva z niekoľkých fáz:

  1. zbalenie súkromných vecí po predošlých majiteľoch
  2. oprava poškodených častí bytu + maľovanie stien či lepenie tapiet
  3. styling nehnuteľnosti 
  4. profesionálne nafotenie a natočenie na predaj/prenájom

Aké výsledky má home staging?

Najväčším pozitívom je rýchlejšie predanie nehnuteľnosti, keďže už na prvý pohľad nehnuteľnosť zaujme klientov, ktorý obratom po zhliadnutí, kliknú na daný inzerát. 

Ďalšou výhodou je, že cena nehnuteľnosti sa zvýši až o cca 5 - 10 %. Prezentácia nehnuteľnosti zrazu pôsobí lákavo, a to práve vďaka krásnym profesionálnym fotografiám či videu. To je to, čo predáva. 

Ak máte záujem o home staging vašej nehnuteľnosti, kontaktujte nás. Radi pomôžeme. 🙂